سوالات متداول

سوالات متداول

آیا برای استفاده از کلاس نیاز به میکروفون و وبکم دارم؟

برای صحبت کردن در کلاس نیاز به دستگاهی دارید که میکروفون داشته باشد. (مانند میکروفون لپ تاپ یا موبایل) ولی نیازی به وبکم وجود ندارد . وبکم توسط استاد مورد استفاده قرار می گیرد.

مدت زمان برگزاری کلاس ها به چه صورت است؟

طبق مصوبه شورای آموزشی زمان کلاس های مجازی حداقل 50 دقیقه و حداکثر 120 دقیقه، البته باتوجه به زمان کلاس می باشد.

آیا دانشجو هم می تواند در کلاس مجازی مطلبی را ارائه دهد؟

بله. بنابر تشخیص استاد هریک از دانشجویان می توانند در نقش ارائه کننده قرار بگیرند و فایل های تصویری و صوتی خود را با دیگر اعضای حاضر در کلاس به اشتراک بگذارند.

با چه دستگاه هایی می توانم از کلاس مجازی استفاده کنم؟ سخت افزار خاصی نیاز است؟

با هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت و نصب مرورگر داشته باشد می توانید از سامانه استفاده کنید و نیاز به سخت افزار خاصی نیست. ولی برای استفاده راحت تر و داشتن تسلط بیشتر در محیط کلاس پیشنهاد می شود از دستگاه هایی با صفحه نمایش بزرگتر مانند تبلت یا لپ تاپ استفاده کنید.

نحوه حضور و غیاب در کلاس مجازی چگونه است؟

حضور و غیاب به صورت سیستمی در ابتدا، میانه و انتهای کلاس توسط استاد انجام می شود.

چگونه از برنامه برگزاری کلاس ها اطلاع پیدا کنم؟

تمام کلاس ها طبق برنامه زمانی اعلام شده در زمان انتخاب واحد برگزار می شوند. برای دیدن فهرست تمام کلاس های مجازی خود کافی است وارد سامانه http://rkerman.ir شوید.

چه کلاس هایی به صورت مجازی برگزار می شوند؟

طبق برنامه ریزی مؤسسه  تا تشکیل مجدد کلاس های حضوری تنها دروس نظری و بخش های نظری دروس نظری- عملی به صورت مجازی ارائه می شوند.

چگونه وارد محیط کلاس مجازی بشوم؟

برای ورود به محیط کلاس می بایست وارد سامانه خود شوید و روی گزینه آموزش مجازی کلیک کنید. زمانی که استاد درس را ایجاد و شروع کرد لینک برای شما فعال شده و شما می توانید وارد کلاس شوید

به این نکته دقت کنید که شما زودتر از استاد نمی توانید وارد محیط کلاس بشوید بنابراین اگر در پنل آموزش مجازی  هنوز لینکی مشاهده نمیکنید بدین معنی است که هنوز کلاس آغاز نشده و باید تا ورود استاد به کلاس منتظر بمانید

آموزش مجازی چگونه است؟

مدل آموزش مجازی طراحی شده برای برگزاری کلاس های مؤسسه آموزش عالی رسالت  به صورت کلاس های آنلاین همزمان است. در این نوع کلاس استاد و دانشجو همزمان وارد بستر برخط(آنلاین) کلاس مجازی می شوند و از فضای شبیه سازی شده کلاس واقعی استفاده می کنند

آیا باید نرم افزاری برای کلاس مجازی نصب کنم؟

برای استفاده از سامانه کلاس مجازی ، شما میتوانید یا با  مرورگر اینترنت یا از طریق نصب اپلیکیشن وارد سامانه شوید و دیگر نیاز به نصب نرم افزار دیگری نیست. برای استفاده بهتر و بدون مشکل مرورگر گوگل کروم پیشنهاد می شود

در صورت بروز مشکل با چه شماره ایی تماس بگیرم؟

در صورت بروز هر گونه مشکل در ساعات اداری (8صبح الی 14 ) با شماره های مرکز 03433210001   و 03433232881 داخلی 12 و 22 تماس بگیرید.